תיאום הדרכה פרטית
0544-234407
arie@vegankarma.co.il

WhatsApp chat
בחירות ומשמעות 2018-05-30T15:51:16+00:00

בחירה ומשמעות

מובן לי שהדברים הבאים ישמעו כמו פילוסופיה בגרוש, אבל אם נתעסק בזה, מה הם החיים?

יתכן בחירות והחלטות.

לא בטוח שהכל בידינו, אולי כן יש גורל, אולי כן הכל קבוע מראש?

ומה המשמעות של חיינו?

אולי בבחירות, יתכן בנסיון לעשות אותם נכון, ובלהבין השלכות, בלבחור טוב מעל רע, נכון מעל לא נכון.

כלומר אכן אולי הדרך חשובה מהמטרה, כי הדרך בשליטתנו, השגה של מטרה לעולם לא.

ויתכן בלשנות ולהסביר, בלתרום ובעצם הנסיון.

כלומר המשמעות היא אולי בדרך שלנו, בהזדמנות לבחור ולבצע החלטות, וזה מה שמבדיל אותנו מכל יתר בעלי החיים על כדור הארץ.

כלומר זה מה שנשאר, לעשות מה שניתן לעשות, לשנות מה שניתן לשנות, ובלי ספק זה אומר שנוכל לבצע שינוי תחילה בנו דרך בחירה נכונה של מזונות. כך עשינו משהו, וגם צעד קטן הוא צעד בכיוון הנכון, ולו רוב האוכלוסייה היתה טבעונית, גם היו פחות מתחים, ועם זה פחות מלחמות וקונפליקטים, ובסוף שלום?

יתכן אנחנו מעדיפים לחיות בבועה, לא לחשוב על הבעיות, להנות מהחיים, כולם אומרים זאת, ועדיין, להתעלם מהסביב הוא נוח, אבל האם הוא נכון?

ויתכן הנסיון למצוא משמעות, לבחור נכון, לאכול נכון, נותן משמעות, כי במסגרת חופש הבחירה שלנו אולי לא הכל ניתן לשינוי, אבל כן ניתן לנו לבחור מה אנחנו אוכלים, וזאת כבר בחירה משמעותית, וגם אם נכשל בכל דבר אחר, לפחות דבר אחד עשינו נכון.

(ובהקשר אישי, בודהה בורגרס רק התאפשר כי בחרתי לא נכון, לפחות פעם אחת, ומה שהיה נראה לי נכון פעם, היה נראה לי אחרת אחרי כמה שנים. התוצאה היתה ההשתדלות כן לעשות משהו נכון, ולכן נמנעתי מלסגור את המסעדה, למרות קשיים מהותיים. לא בטוח האם זה היה חכם או מועיל מבחינה אישית, אבל עדיין יתכן הבחירה בין נכון ללא נכון הכתיב את הדרך. כלומר, עדיף לא לטעות, אבל אם כבר, אז לפחות ננסה לתקן ולעשות משהו יותר נכון פעם הבא. ולכן גם אם פעלתם אולי פחות נכון בעבר, תמיד יש מקום לשינוי, לבחירה נכונה.)

תגובות ושאלות