תיאום הדרכה פרטית
0544-234407
[email protected]

WhatsApp chat
תודות2018-05-20T19:15:17+00:00

תודות

תודה לרון דינור, עו”ד ולקוח מ-2006, היית היחיד שמעשי הציע עזרה, ועזרת לי המון בזמן שזה היה נחוץ וחיוני, וליוויתי אותי מהתביעה הראשונה ועד סיום האחרונה ועשית עבודה יוצאת מן הכלל. והאמת היא אני לא יכול לחשוב איך התביעות היו נגמרים בלעדיך. תודה מקרב לב.

ועבורי יש בן אדם אחד שתרם המון מזמנו למען הטבעונות, גם עוד לפני בודהה בורגרס, וכולנו חייבים לו, שמו ד”ר אריאל צ’בל, ומדי שבוע במשך שנים רבות הוא הוציא עיתון אינטרנטי עם כל מה שהיה רלוונטי עבורנו עם מאמרים מקצועיים. מיותר לציין, שבלי עזרתו בודהה בורגרס לא היה מתפרסם כמו שהתפרסם, והרבה התנדבו באנונימוס במשך השנים, אבל היקף תרומתו בהתנדבות נשאר חסר תקדים ואם יש אב לתנועת הטבעונות בארץ, אז זה אריאל, ואם אני מדבר על הזכות להכיר אנשים יקרים וחשובים, אז עליו אני חושב.

וכמו שהסברתי, בודהה בורגרס לא היה מתקיים ללא פרויקט העיקורים, ופרויקט זה לא היה מתקיים ללא עבודתו של ד”ר בועז ארד, שלפני המון שנים היה הראשון שהציע תשלום מוזל מאוד עבור עיקור וסירוס חתולי רחוב, ומאז עיקר עשרות אלפים, לעיתים בהתנדבות מלאה. כולנו וגם חתולי גוש דן חייבים לו בענק.

ובודהה בורגרס צמח בתוך תל אביב, יתכן ולפחות עבורי היא העיר היפה בתבל וגם המעניינת וגם ההומנית מכולם, ואנחנו חייבים לראשי העיר ותושביה, וגם לא פחות לד”ר צביקה גלין, הוטרינר הרשותי של תל אביב, שהפך לפני עשרים שנה את תל אביב לחלוצה בארץ עם מדיניותו של עיקור חתולי רחוב, ובזה הראה את הדרך, ואת הערך של כיבוד החיים. פסיקת בג”ץ בעניין חתולי הרחוב התבסס על מדיניותו, והוא הצליח להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי, ואני בטוח, שלא מעטים הפכו לטבעונים בגלל היכרותם עם בעלי חיים, ולא מעטים מאיתנו אומצו על ידי חתולי הרחוב המעוקרים של תל אביב.

ובהקשר שלנו חייבים גם להבליט את סיפור נקניקיות האפונה של בית עם אופי. 4 חברים, אלי, איגור, ויקטור ודוד, בעלי עסק בתחום הבנייה, ולקוחות בודהה בורגרס מזה הרבה שנים, שאלו את עצמם מה הם יכולים לעשות למען העמקת הטבעונות בארץ, והגיעו למסקנה שרק דרך מוצרים איכותיים ביותר, המשתווים ועולים מעל מקביליהם הבשרי, הציבור ישתכנע. הם נסעו לבקר מפעלים קיימים, קנו ציוד ומתכונים, העסיקו מהנדסי מזון ולבסוף קנו מפעל לייצור נקניקיות והשביתו את פסי הייצור כדי להפוך את המפעל לטבעוני.

וכך יש לנו נקניקיות טבעוניות מעולות בארץ, ובגלל עלות ייצור גבוהה הם משווקים רק בערוצים ישירים כמו מחסני הטבעונות ומנדי’ס (ופרגון גדול ותודה גם להם על עבודתם).

ניתן ללמוד, שהיה כאן רצון, חשיבה, הגיון, תרגום למעשים וביצוע, וביצוע.

ברוך שריר ודרור הרשקוביץ‘, שותפיי לדרך ובלעדיהם בודהה בורגרס יהודה הלוי לא היה מתקיים. לא הייתי יכול למצוא שותפים יותר טובים, שותפים לדרך, שהבינו שבמקרה שלנו הנסיון חשוב, והתוצאה לא תמיד נשלטת. תודה לכם.

אחרון אבי ז”ל, שכמוני היו לו גם צדדים פחות חיוביים, אבל הוא השריש בי את צורך לחקור, להבין ולחבר דבר אחד עם השני, ולהסיק מסקנות. בלי להסביר הוא גידל אותנו צמחוניים, כי הבין כבר אז שזה יותר בריא, אז כנראה אצלו בודהה בורגרס נוסד.

–> בחזרה לדף הסיכום

תגובות ושאלות