תיאום הדרכה פרטית
0544-234407
[email protected]

WhatsApp chat
אסטמה, אלרגיות ומחלות עור2018-05-31T02:00:45+00:00

אסטמה, אלרגיות ומחלות עור

באופן מפתיע או לא, הרבה מהבעיות הבריאותיות שאנחנו סובלים בהם, נעלמים או משמעותי מצטמצמים אחרי מעבר לתזונה צמחית ובמיוחד תזונה טבעונאית, ויש מחקרים בעניין שאף מוכיחים זאת, כפי שכתבה זאת מתארת.

אני אישי ראיתי את השינוי אצל עובד לא טבעוני שהתחיל לעבוד בסניף הראשון, וכמובן גם אכל ממנות המסעדה, ובמיוחד התרשם מהסגולות של עדשים מונבטות, שהוא הרגיש שנתנו לו יותר אנרגיה. ועם החודשים הוא לא רק ירד במשקל (באופן מבורך, הוא סבל ממשקל יתר), אלא גם האסטמה שהוא סבל מילדותו לדבריו נעלמה, וזה אפילו למרות שהוא לא ממש הפך להיות טבעוני, אבל כן רוב הארוחות היומיות שלו היו טבעונים.

שנים יותר מאוחר, זמר באופרה הישראלית השלים הכנסה אצלנו, וסיפר שהוא הגיע לטבעונות אחרי שקרה שבעיות בדרכי הנשמה שהוא סבל מהם שנים רבות נגרמות על ידי מוצרי חלב. הוא צמצם את צריכתם, והרגיש יותר טוב, ולבסוף נמנע לחלוטין מהם, והבעיה הנשימתי שלאורך שנים נחשב לכרוני ושום טיפול תרופתי לא עזרו, נעלם לחלוטין.

וגם בעניין אלרגיות יש עדויות רבות ברשת שמדווחים על שיפור משמעותי אחרי מעבר לתזונה צמחית. אין מספיק מחקרים בתחום, אבל כן גם כאן תזונה משפיע.

המצב הוא זהה במקרים של מחלות אור כמו אקנה, מעבר לטבעונות יעזור וכמעט ותמיד כבר יעזור הורדה של מוצרי חלב שהם הגורם העיקרי לבעיות אלה.

העמוד הבא: אוסטיאופורוזיס

תגובות ושאלות