תיאום הדרכה פרטית
0544-234407
[email protected]

WhatsApp chat
בריאות (לא) יקרה2018-09-10T01:06:58+00:00

הרבה בריאות במעט כסף

המחירים בחנויות טבע הם יקרים.

מוצרים טבעוניים כמו תחליפי חלב, תחליפי גבינה ותחליפי בשר לעיתים קרובות משמעותי יותר יקרים מאשר מקביליהם מן החי.

מזון אורגני, לפחות כאן בארץ, יקר.

מזונות על‘ עולים הרבה. תוספות מזון עולים, ויטמינים, מינרלים, ובעצם כל דבר בקופסאות עולה הרבה.

אבל, ניתן לחיות בריא במעט כסף.

א’, דברים יקרים לא באמת הכרחיים עבורנו. רוב הסיכויים, שיש אינטרסים כלכליים, שמעלים את המחיר. ועם פרי הוא בריא בצד השני של העולם (נניח במקרה של האסאי בדרום אמריקה), אז עד שהוא מגיע אלינו, סימן שאלה גדולה האם ערכיו נשמרו.

לעיתים קרובות צורת הייבוש או שיטת ההקפאה הם קריטיים, אבל אין לנו ממש דרך לעקוב אחרי או לוודא הצהרות היצרן. אנחנו לגמרי בני ערובה להצהרת היצרן ולסימון התזונתי, אבל לא בהכרח שהם נכונים.

תוספי מזון כמו מולטי ויטמין יכולים להיות מועילים אם אנחנו לגמרי לא אוכלים נכון, כלומר לא אוכלים פירות וירקות, אבל קליטתם (של קפסולות הויטמינים) תמיד פחותה לעומת הירק או הפרי האמיתי.

לכן, כדאי להתרכז במזונות שהם זמינים לנו במחיר סביר, ושכן יש להם צפיפות תזונתית גבוה, כלומר הרבה מינרלים וויטמינים במחיר קלורי נמוך. ואלה הם:

  • קטניות מונבטות
  • סלטים (זה אולי נשמע טריוויאלי, אבל אין מע”מ על ירקות, ודרך קנייה בשווקים או בסופרים זולים ניתן למצוא איכות טובה במחיר סביר): במיוחד מומלץ ירקות עליים ירוקים כהים, כמו קייל, ושילוב מעולה של קייל הוא עם עדשים מונבטות
  • מיצי ירקות (סחוט בבית בהשקעה חד פעמית של כ-800 ש”ח עבור מכונת מיצים קשים עמידה ואיכותית)
  • שייקים ירוקים
  • קרקר פשתן
  • עשב חיטה (בעיקר שנסחט טרי)
  • קומבוצ’ה

אכן, כל הדברים שכתבתי, הם נאים, כלומר לא מעובדים, ולכן בריאים, ואני מבטיח לכם שאחרי כמה שבועות של אכילת עדשים מונבטות תרגישו יותר אנרגטיים, ואם אתם עדיין לא צמחוניים, אז יהיה לכם משמעותי יותר קל (בגלל הקליטה הטובה של המינרלים בתוך הקטניות המונבטות) לעבור בלי געגועים למזון צמחי.

וכל הדברים ברשימה הם גם לא יקרים למדי, וניתן לחיות איתם לאורך זמן די טוב ועם זה לשמור על הבריאות (וגם הכושר הגופני).

העמוד הבא: מחקר סין

תגובות ושאלות