תיאום הדרכה פרטית
0544-234407
[email protected]

WhatsApp chat
ג’ינג’ר2018-10-10T01:41:43+00:00

ג’ינג’ר

מי שקרא את הסבריי על מזונות מועילים הבין שאני בעיקר כותב על דברים שהתנסיתי בהם ומצאתי תועלת, ולכן אני תמיד ממליץ (עבור כל בעיה) על עדשים מונבטות, וגם פשתן וגם עשב חיטה הוכיחו את עצמם. וג’ינג’ר שתיתי לא מעט ביחד עם מיץ הגזר, ושנים לא יכולתי להגיד שאני מרגיש כלשהו שינוי לטובה, וזה יתכן הגורל של לא מעט מזונות בריאים, שאנחנו צורכים ולא יכולים להיות בטוחים האם הם משפיעים.

כן קיוויתי שג’ינג’ר יעזור לי עם בחילות נסיעה, שקראו לי יותר ויותר, אבל גם ג’ינג’ר לא עזר, וגם לא דברים אחרים, והכדורים הרגילים (וגם פלסטרים) תמיד גרמו לי לעייפות יתר, וזה כמובן בעייתי, במיוחד אם צריכים להישאר עירני.

גם רופאים שהתבקשו לסוגיה לא ממש הצליחו לתרום, ואז קראתי בפורום אחד שמישהו הסביר שג’ינג’ר בכל מקרה יעזור נגד בחילות, אבל המינון הרגיל המומלץ הוא עבור מקרים קשים נמוך מדי, וצריכים לצרוך הרבה (לפחות פי שלוש ויותר מאשר המינון המומלץ) וגם להתחיל לצרוך ג’ינג’ר לפחות יומיים לפני הנסיעה.

וניסיתי את זה ולהפתעתי הגמורה זה עבד (אחרי שנים שכל נסיעה גרמה לבחילות אם לא לקחתי מבעוד מועד כדור מתאים).

אבל הסיבה שאני כותב כאן על ג’ינג’ר הם לא הבחילות שלי, אלא כאב מתון מתמיד בברך ימין, שהופיעה לי מדי שנה ברוב חודשי השנה שאני נוהג בהם לרוץ הרבה, ועקב תאונת סקי מלפני שלושים שנה ברך ימין נשאר יותר חלש והופיע כאמור מצב דלקתי כנראה עקב מאמץ יתר על המפרק הזה.

והדבר המדהים שקרה שכחודש אחרי שהתחלתי לצרוך ג’ינג’ר בכמויות גבוהות (גם טרי וגם יבש (הכי זול דרך iherb ללא דמי משלוח)) הכאב נעלם לחלוטין (וגם לא חזר), וזה אחרי שנים, ולמרות שהגברתי את קצב הריצה. אז ג’ינג’ר אכן פועל באופן אנטי דלקתי.

ניתן לקראו בהרבה אתרים ברשת על סגולותיו הרבים, אחד הכתבות היותר טובות נמצאת באתר Healthline.

תנסו, יתכן ג’ינג’ר גם יעזור לכם, גם כטיפול מונע.

העמוד הבא: מורינגה

תגובות ושאלות