תיאום הדרכה פרטית
0544-234407
[email protected]

WhatsApp chat
ריפוי2018-05-19T18:56:51+00:00

ריפוי

באופן מובן רוב רובכם יגיעו לעמודים אלה אחרי שהתגלה בעיה בריאותית, לעיתים קשה, עם סיכון של אי החלמה.

וחיפשתם מה ניתן לעשות, והופיע לכם טבעונות בתוצאות חיפוש.

אז אכן, טבעונות יכולה גם למנוע מחלות וגם לרפא. אנחנו יודעים ששינוי באורח חיים, גם תזונתי וגם סביבתי יכול לגרום לעצירה של גידולים סרטניים, ובמחלות מסוימות כמו סוכרת מבוגרים וכמובן גם השמנה לריפוי מהיר.

העניין הוא ששינוי תזונתי ישפיע, אבל האם הוא ישפיע מספיק מהיר כדי למנוע מוות מסרטן, לגמרי לא בהכרח.

לכן התשובה האחראית האם תזונה טבעונית יכולה לחסוך טיפול כירורגי או טיפול כימותרפי להסרת גידולים, צריך להיות שלילי, כפי שגם כתבה מעמיקה זאת מציינת.

כן בוודאות מעבר לתזונה טבעונאית תעכב את המחלה ותמנע את הישנותה, כלומר טיפול כימותרפי שמוצע כטיפול מונע לא אמור להיות הכרחי, כי השינוי התזונתי יכול בהחלט לשנות.

אבל לא בהכרח שינוי תזונתי יהיה מספיק, כי גם אורח חיים עם מצבי לחץ רבים, מחסור בשינה ושתייה מרובה של קפאין יגרמו לגוף שלכם להיות חומצי מדי.

המחשה טובה של הבעיה הזאת היא הילד הישראלי שנשלח למנזר בודהיסטי בנסיון להחלים מסרטן. ניתן כמובן להיווכח על בעיות וסיכונים הקשורים לניתוק של ילד ממשפחתו, והאם לא היה ניתן להגיע לאותה התוצאה בדרכים אחרות, אבל כן קיים הצורך לשנות את אורח החיים הכללי ולא רק מבחינת תזונה.

כלומר, אם אתם נמצאים במסגרת של בעבודה תובענית וצריכים להתמודד עם מחלת הסרטן, אז אחרי הטיפול הראשוני ומעבר לתזונה טבעונאית כדאי לשקול לעשות פסק זמן מעבודה מאומצת, אולי זמנית לקחת עבודה פשוטה, פחות משתלמת כספית אבל רגועה, אולי לנסות למצוא זמן לדברים שתמיד רציתם לעשות, בקיצור לנסות לשנות.

מובן שזה נשמע משמעותי יותר פשוט מאשר הוא ניתן לביצוע במציאות, אבל כדאי לנסות להחלים מסרטן בצורה נכונה וכמובן כדאי להגיע למצב שגם המחלה שחליתם בה וגם מחלה אחרת לא יופיעו שוב, והצעד הראשון והחשוב הוא מעבר לטבעונאות.

בד ובד לגמרי מועיל וחשוב לקרוא ולהבין, כי בשלב הזה של גילוי מחלה אתם קרובים לדקה ה-90, ואם תבינו שמתאפשר להפוך את הגלגל, ואם תקראו מאלה, שהצליחו, אז זה יעזור.

כמישהו שלאורך לא מעט שנים פגש חולים ובני משפחתם שחיפשו לעיתים נס בתזונה הטבעונית, אני רק יכול להגיד שראיתי חולים שהחלימו לגמרי ונשארו לקוחות (בעיקר של הסלטיה) לאורך שנים, ויש גם לא מעטים שאני יודע שלא הצליחו ונפתרו.

זה גם היה יפה ופשוט מדי לו היינו יכולים למחוק שנים של הזנחה תזונתית עצמית תוך פרק זמן של שבועות וחודשים, אבל כן תמיד כדאי לנסות לשנות, וכמובן כמה שהמחלה התגלתה בשלבים מוקדמים, כמה שיותר ישפיע שינוי תזונתי. (כתבה ב-Newsweek ממחיש את הבעיתיות הזאת.)

והשינוי הזה חייב להיות לטבעונאות כי אם אתם חולים אז הגוף שלכם צריך כל מה שהוא יוכל לקבל ממזון, ולכן סלטים, נבטים ומיצי ירקות חייבים להיות עיקר התפריט שלכם.

ובלי שום ספק, מאוד מומלץ יהיה צריכה של עשב חיטה שהוא נחשב כאמצעי מאוד יעיל להפוך את הגוף ליותר בסיסי, וזה מה שנחוץ. יש ברשת תיעוד רב על יכולות הריפוי של עשב חיטה, גם עבור בעלי חיים.

וכל אלה מכם שהגיעו לקרוא על טבעונות לפני פרוץ של מחלה, אז כן, המניעה הכי טובה בפני מחלה היא אכילה של מזון טבעוני ועדיף טבעונאי.

ניתן לקרוא הרבה על יכולות הריפוי של גופנו, להלן כמה כתבות לדוגמה:

כתבה מעמיקה מאת Kathy Freston ב-Huffington Post.

כתבה ב-ForksOverKnifes על המחקרים בנושא.

דוגמה מבלוגים רבים שכותבים על החלמה מסרטן (גם מסרטן הלימפומה) עקב שינוי תזונתי וללא טיפול כימותרפי.

כתבה ב-LiveKindly על מחקר חדש מ-2017.

כתבה ב-VegNews על החלמה מסרטן השד.

כתבה מ-OneGreenPlanet בעניין.

ראיון וידאו אצל ricki בעניין החלמה ללא כימותרפיה.

כתבה ב-MensHealth (וגם בדיילי מייל) על חולה שנגד כל הסיכויים החלים מסרטן, למרות שהטיפול הכימותרפי הופסק.

כתבה על כוח הריפי של תזונה טבעונית ב-Telegraph הבריטי. עוד כתבה בעיתון הזה על מקרה אחר של ריפוי, ושוב מקרה אחר מתואר בעיתון ה-Sun.

כתבה ב-Huffington Post על הטיפול המונע של תזונה צמחית.

כתבה בבלוג Flaming Vegan על אותה הנושא.

לאחרונה גם חברות הביטוח מכירים ביתרונות של תזונה צמחית ומציעים פרמיות מופחתות עבור טבעונים.

בעניין ריפוי של מחלות אחרות פרט לגידולים סרטנים, אחוזי הצלחה גבוהים קיימים עבור ארטריטיס וסוכרת מבוגרים (מוסבר גם באתר DeathToDiabetes). גם בסוכרת סוג 1 ניתן לטפל עם תזונה טבעונאית.

העמוד הבא: בריאות (לא) יקרה

תגובות ושאלות