תיאום הדרכה פרטית
0544-234407
[email protected]

WhatsApp chat
מודעות ותודעה2018-09-03T02:18:45+00:00

מודעות ותודעה

בלי ספק, בחברה שלנו, להפוך לטבעוני הוא אתגר, והוא כפול, כי גם צריכים להתחיל וגם להתמיד. וההתמדה יתכן לא קלה, ולא עוזר ההיצע המצומצם של מוצרים טבעוניים וכמובן גם מחירם הוא מכשול.

ומצד שני, אם אנחנו יודעים שאורח חיים טבעוני הוא גם בריא, גם מוסרי וגם שומר על הסביבה, אם אנחנו מבינים שיש קשר בין מחלה ותזונה, אם אנחנו מעדיפים אולי להשאיר את אלה היקרים לנו בחיים ועם איכות חיים, אז כן, יש כאן אתגר לא פשוט, ועדיין בעצם יש רק שתי אפשרויות, להתעלם או להתמודד, ולבחירה של כל אחד יש משמעות, גם על המסובבים אותנו וגם על יצרניות ויבואניות המזון, מסעדות וכל אחד ואחד שמציע תפריט עבור רבים.

הדרך עוד ארוכה, ועדיין אין כאן ספקות, אורח חיים טבעוני מתבקש מכל הסיבות, וכל אחד יכול לעשות בחירה, ואחריותנו היא ליידע, לספק את המידע, ולכוון, למען עתיד טוב יותר.

נ.ב.: יש דברים שנשארים איתנו, לעיתים אלה כמובן רגעים עצובים, ולעיתים רגעים אחרים עם משמעות. והיה לקוח שדי תימצת את העניין עם שאלתו, למה לא ידעו אותו קודם שמשמעותי יותר בריא להיות טבעוני. הוא יתכן היה אחד הבודדים, שהזמינו בטעות מאיתנו (בודהה בורגרס) בדעה שמדובר על קציצות בשריים, אבל בשונה לאחרים לא התלונן, אלא בדרך לחיפוש הטלפון כדי להתלונן הגיע לאתר שלנו (הוא הזמין במקור מתן ביס), וממש לא האמין למה שכתבתי שם, אבל כן בדק את המידע, ולבסוף ביקר ביום ראשון במסעדה וחיפש אותי, וסיפר שכל סוף השבוע התעמק בפן הבריאותי, והבין שהעמדות והטענות של האתר הם מבוססות, והחליט לנסות להפוך את עצמו ואת משפחתו לטבעוני. הוא שאל איך יכול להיות שהוא כבן 40, אקדמאי, לא ידעה לפני שחלבון מן החי הוא הגורם העיקרי לרוב המחלות בחברתינו. כן היה לו גם קרוב משפחה חולה מאוד בסרטן, והוא הבין שיש כאן מחדל (זה אירע עוד בשנים הראשונות, יתכן ב-2008 או 2009), ולדבריו עצום מימדים, כי לדעתו הסתירו כאן מידע שהיה קיים כבר שנים רבות לפני כן, ואיך הממסד הרפואי משקיע משאבים עצומים בניתוחים, בין היתר של קרוב משפחתו (אני חושב שאני זוכר שהיה מדובר על אביו) בלי להדגיש את השפעה של המזונות על מצב בריאותנו.

הלקוח כמובן צדק והמחדל הוא עדיין עצום, ובעיקר מצביע על עצלנות וחוסר אינטליגנציה מצידנו, בני האדם. ויתכן בגלל מצב בריאותו של קרוב משפחתו הוא התעמק בנושא, ולבסוף הבין, והוא לא רק נשאר לקוח לאורך שנים, הוא גם הביא קולגות לעבודה, וגם קנה עבור חברים 10 עותקים של מחקר סין (באנגלית, זה היה עוד לפני תרגומו), וחילק אותם בין משפחה וחברים.

כלומר, מידע והעברתו הוא חשוב, וצריכים לחבר בין מצב גופני לבין הגורם התזונתי, ובדרך זאת אנשים שומעים על העניין ולעיתים לבסוף מתעניינים ומשתכנעים. וכך דרך המודעות שלנו התודעה הכללית משתנה, וההשלכות הם רבות ומשנה חיים, גם עבור עצמנו וגם עבור חברתינו. ולכן טבעונות חייבת להיות הכרח עבור כולנו ועלינו להבין זאת ולפעול בהתאם.

העמוד הבא: קרקר פשתן

תגובות ושאלות