תיאום הדרכה פרטית
0544-234407
[email protected]

WhatsApp chat
מורינגה2018-06-27T01:57:57+00:00

מורינגה

מורינגה הוא שיח ועץ שמקורו בהודו, ושהודות לתכונותיו הבריאותיים מקבל בשנתיים האחרונות הרבה תשומת לב תקשורתית, ורק אלה שהם בקיאים באיורוודה, הרפואה המסורתית ההודית, לא היו מופתעים.

אכן, עלי מורינגה הם מאוד בריאים, והתחילו גם לגדל את העץ בארץ, ומסתבר שמאוד קל לגדל אותו, ותוך חודשיים מקבלים כבר יבול ראשון של עלים, אבל צריכים שמש וקצת אדמה. אז למי שיש גינה, והיא לא מוצלת, אז הנה אחד המדריכים איך לגדל מורינגה.

ולאלה מאיתנו, שאין לנו גינה, אז מורינגה זמין בחנויות טבע כעלים טחונים לאבקה, ואם הייבוש נעשה נכון, אז אכן זה יהיה עדיין בריא. (בפוסט על מזונות-על הסברתי את הבעייתיות של מזונות מייובשים). כרגיל שווה לבדוק גם את המחירים ב-iherb, כאשר אבקת מורינגה הוא מוצר מעולה לקבל אותו בלי עלות משלוח בקניה מעל כ-140 ש”ח ומתחת סך של 1.8 קילו. בנוסף כדאי לשים לב ש-iherb לעיתים קרובות נותנים הנחות משמעותיות של כ-15% לזמן מוגבל, והנחה זאת מתווסף ל-5% הנחה שתקבלו כשאתם בוחרים 3 מאותו המוצר, ועל כל זה יש לכם עוד 5% הנחה מהקנייה הקודמת, אז אני יכול להגיד שאני כבר הצלחתי לקנות עבור עצמי 1.35 קילו מרוינגה ב-135 ש”ח במבצע, וזה די זול לעומת המחירים בארץ. המשלוח דרך דואר רגיל לוקח עד 3 שבועות, לעיתים כמה ימים פחות, עם תזמינו תוספים בעלי משקל נמוך אז תמורת כ-20 ש”ח תקבלו משלוח אקספרס, וזה הגיע אל נקודת האיסוף גם כבר תוך 4 ימים.

כמו כן, ניתן להזמין זרעים במחיר די זול מ-אליאקספרס, וניתן לאכול את הזרעים (אבל זהירות, להתחיל לאט, אם זרע אחד ביום, ולהעלות עד 5 זרעים עם אין תופעות ליווי שליליות. האכילה של זרעים לא מומלץ במשך ההיריון.

ויקיפדיה

מורינגה ישראל בכפר חיים

מורינגה ערבה

Dead Sea Moringa

כתבה בהארץ מאת רחל טלשיר

eatwell.co.il

העמוד הבא: צום מיצים

תגובות ושאלות