תיאום הדרכה פרטית
0544-234407
[email protected]

WhatsApp chat
טבעונות בקלות2018-08-19T05:40:25+00:00

טבעונות בקלות

זה יתכן יפתיע אותכם, אבל כן יש לדעתי מזון אחד שלא מקבל מספיק דגש אבל הוא ממש פשוט להכנה שאני יודע עזר ללא מעט לקוחות להפוך לטבעוניים או לפחות צמחונים, וזה להנביט עדשים, עדיף שחורים, ולאכול אותם – בסלט, מוקפץ, או בתוך שייק, וזהו, זה ייתן לכם המון מינרלים, וזה מה שאתם צריכים. (בניגוד לדעה הרווחת, לא חסר לטבעוני המצוי חלבון, אלא מינרלים, כי הגוף שלנו קולט פחות טוב מינרלים מן הצומח, אבל אם מתווסף אל המינרלים ויטמין C, אז יש קליטה טובה, וקטניות מכילות המון מינרלים.)

ולא, לא מועיל לבשל אותם, כי מינרלים וויטמינים הולכים לעיבוד, ולעומת זאת הנבטה פי כמה יותר בריא. אתם תרגישו די מהר (אפילו כבר אחרי כמה ימים) יותר אנרגטיים, ויהיה לכם משמעותי יותר קל לוותר על מזונות מן החיי.

ולהנביט עדשים זה הכי פשוט שאפשר, והתהליך מוסבר פה, ואפשר עוד לאכול ולשתות המון דברים בריאים נוספים, אבל הוספה של קטניה מונבטת לתפריט שלכם יעשה את ההבדל, בדוק. אתם תראו.

ויש הרבה דברים מועילים נוספים, כמה מהם אני מונה בדף הסדנא המעשי, ובגדול די בקלות ניתן לחיות טבעוני, וממש לא חייבים לצורך זה לבקר בחנויות טבע ולא חייבים לעבוד בהיי טק די לממן אורח חיים טבעוני. סך הכל עניין של החלטה, של בחירה, בנכון וצודק לעומת הלא נכון והלא צודק, וגם אם בשלב ראשון רק תהיו צמחוניים, אז צעד מוביל לצעד וכל צעד הוא משמעותי.

ואולי זה יעזור לקארמה שלכם, בטוח לא יזיק, ובטוח יעזור לקארמה של בעלי החיים שלא תאכלו.

יעזרו לכם (פרט אני מקווה גם האתר הזה) המוני אתרים שיסבירו למה כדאי להיות טבעוני ויש לא מעט מדריכים, להלן כמה מהטובים יותר:

Vegan Starter Kit גם עבור הריון וגידול ילדים קטנים, יצא על ידי ה-Physicians Committee for Responsible Medicine.

Starter Kit נוספת, הפעם מארגון הטבעונות בניו זילנד.

How to Be Vegan: קבוצת תמיכה קהילתית בעברית בפייסבוק.

מדריכים, בעיקר קולינריים, מאת סיוון מאירי – siv-food.

עוד Vegan Kit, הפעם מקוון.

מאמר מקיף בנושא מתוך אתר HealthLine

העמוד הבא: למה להיות טבעוני?

תגובות ושאלות