תיאום הדרכה פרטית
0544-234407
[email protected]

WhatsApp chat
סוכרת מבוגרים2018-11-17T03:39:26+00:00

סוכרת מבוגרים

 95-90% מכלל מקרי הסוכרת הם מסוג 2, כלומר ליקויים בתגובת הגוף לאינסולין – ההורמון שמווסת את הסוכר בגוף. מחלה זו מגבירה באופן משמעותי את הסיכון למות ממחלת לב, שבץ, לחץ דם גבוה, עיוורון, מחלות כליות, מחלות במערכת העצבים ועוד. בעבר הייתה סוכרת מסוג 2 טיפוסית לבני 40 ומעלה, אולם כיום קרוב למחצית החולים בארצות-הברית הם ילדים. מחבר מחקר סין, ט. קולין קמפבל, מביא נתונים מובהקים לכך, שניתן למנוע את התפתחות המחלה ואף לרפאה באמצעות צריכת מזונות מלאים מן הצומח. שכיחות המחלה באוכלוסיות שונות עולה ככל שעולה שיעור השומן במזון ויורד שיעור הפחמימות (דהיינו, יותר מזון מן החי). למשל, שכיחות הסוכרת בקרב ילדי מהגרים יפנים בארצות-הברית היא פי ארבעה מן שכיחות המחלה ביפן; ומעקב בן שש שנים אחר תזונתן של 36,000 נשים במדינת איווה הראה התאמה בין נדירות הסוכרת לבין צריכה גבוהה של דגנים מלאים וסיבים תזונתיים.

אחד מחוקרי הסוכרת המוערכים בעולם, ג’יימס אנדרסון, בדק את מצבם של חולים הניזונים מתפריט בסגנון אמריקאי העונה להמלצת “התאחדות הסוכרת האמריקאית”, לעומת תזונה שעיקרה מזון צמחי מלא. לאחר שלושה שבועות בלבד, 24 מבין 25 חולי סוכרת מסוג 2 ויתרו כליל על השימוש בתרופות; כמו כן, חולי סוכרת מסוג 1 (שגופם אינו מייצר אינסולין, “סוכרת נעורים “) הפחיתו את השימוש בתרופות ב-40%, ורמת הכולסטרול בדמם צנחה ב-30%. מחקרים נוספים בשינויי תזונה הראו תוצאות חיוביות. למרות זאת, רוב החוקרים, ואפילו אנדרסון, אינם מפרסמים את הדרישות התזונתיות הברורות העולות ממחקריהם, בטענה ששינוי תזונתי גדול הוא “לא מעשי”.

באופן סטטיסטי, אחד מתוך 3 אוכלי בשר יהפוך במשך חייו לחולה סוכרת.

חשוב גם לציין שסוכרת בניגוד לדעה הרווחת לא נגרמת על ידי צריכה מוגברת של סוכרים אלא בגלל צריכה של מזון מן החי, כפי שמוסבר זאת גם בכתבה זאת. ומספיק בצריכה של מנה בשרית אחת בשבוע, כדי להעלות את הסיכון לחלות בסוכרת ב-51%, כפי שמתואר במאמר מתוך ה-American Journal of Clinical Nutrition וגם במאמר הזה.

מחקר אירופאי מצא שאורח החיים הצפוי של ילדים שחולים בסוכרת עלול להתקצר ב-19 שנה.

מחקר אחר מצא שדיאטה צמחית מועילה לפחות פי 2 מאשר הדיאטה הנוכחית המומלצת על ידי ארגון הסוכרת האמריקאי.

ובעניין סוכרת סוג 1, מחקרים מצאו גם פה קורלציה בין חשיפה למוצרי חלב לבין תחלואה בסוכרת סוג 1.

אבל, בשונה להרבה מחלות אחרות, דווקא סוכרת מבוגרים ניתנת לריפוי ב-80% מהמקרים, ובאופן פשוט, דרך אכילה של מזון צמחי לא מבושל. תמצאו מלא כתבות ברשת, כמו למשל כתבה זאת באתר Death to Diabetes, והוצאו כמה ספרים רלוונטיים בנושא, בראשם Reversing Diabetes של ד”ר ניל ברנארד, וגם כן The End of Diabetes מאת ד”ר ג’ואל פורמן.

ויש גם סרט זמין ב-youtube בהשתתפות של ד”ר גבריאל קאסנס, שביקר כבר רבות בארץ והוא אחד מהחלוצים בתחום:

 

מחקרים וכתבות:

Health Line

Prevention

Science Daily

Reuters

Physicians Committee for Responsible Medicine

סיבים – למלחמה בסוכרת

מתכננת להיכנס להריון – אכלי סיבים

קפה מפחית את הסיכון לסוכרת מסוג 2

העמוד הבא: מחלות אוטואימוניות

תגובות ושאלות